TheGrue.org

EPALE

 

Zapraszamy na Elektroniczną platformę na rzecz uczenia się dorosłych w Europie - EPALE: http://ec.europa.eu/epale/pl (wersja polska), http://ec.europa.eu/epale (wersja angielska).

 

EPALE to pierwsza ogólnoeuropejska wielojęzyczna platforma internetowa skierowana do specjalistów w obszarze uczenia się dorosłych: szkoleniowców, nauczycieli, decydentów, naukowców, wolontariuszy i innych osób zajmującym się tym obszarem. Jest dostępna w 24 językach Unii Europejskiej, przy czym każda wersja językowa zawiera unikalne treści, przygotowane przez Krajowe Biura EPALE działające w poszczególnych krajach europejskich. Obecnie, dzięki zastosowaniu narzędzia Google Translate, z platformy można korzystać w 67 innych językach.

EPALETree

 

Przyłącz się teraz!

Zachęcamy do zarejestrowania się na platformie EPALE, aby komentować posty na blogu, dodawać wydarzenia, korzystać z zasobów biblioteki oraz stać się częścią jedenastotysięcznej społeczności kadr związanych z uczeniem się dorosłych w Europie.

Na platformie znajdują się:

- Kalendarz wydarzeń - konferencji, kursów, seminariów dla kadry edukacji dorosłych organizowanych w Europie;

- Biblioteka zawierająca materiały i opracowania na temat edukacji dorosłych (w bibliotece znajdują się zasoby w różnych językach dotyczące zarówno sektora edukacji dorosłych w Europie i w poszczególnych krajach);

- Serwis informacyjny;

- Biuletyn;

- Blog poświęcony trendom sektora edukacji dorosłych w Europie.

- Narzędzie do poszukiwania partnerów do projektów,

W niedalekiej przyszłości platforma zawierać będzie: glosariusz terminów związanych z edukacją dorosłych, tematyczne fora dyskusyjne.

Platformę wyróżnia to, że użytkownicy mają możliwość jej współtworzenia poprzez dodawanie i komentowanie treści. 

Po pierwsze, na EPALE można zamieszczać informacje o bezpłatnych wydarzeniach skierowanych do kadry edukacji dorosłych. Mogą to być: konferencje dotyczące tematyki edukacji dorosłych oraz kursy/szkolenia/seminaria mające na celu rozwój kompetencji kadry edukacji dorosłych (w tym również te organizowane w ramach projektów unijnych). Zarejestrowani użytkownicy, po zalogowaniu mogą zgłosić takie wydarzenie wypełniając formularz znajdujący się na platformie w sekcji „Kalendarz wydarzeń” http://ec.europa.eu/epale/pl/event-list

Po drugie, do Krajowego Biura EPALE (tel. 22 46 31 063, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), działającego w Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji można zgłaszać zasoby dotyczące edukacji dorosłych do umieszczenia w Bibliotece materiałów EPALE. W bibliotece mogą się znaleźć: publikacje i raporty, artykuły, materiały szkoleniowe do zastosowania przez kadrę edukacji dorosłych (również te wypracowane w projektach) oraz studia przypadku dotyczące innowacyjnego podejścia do edukacji dorosłych. Treści mogą być publikowane po polsku lub w innym języku. Udostępnianie zasobów musi się odbywać z poszanowaniem praw autorskich.

Zapraszamy do rejestrowania się na platformie http://ec.europa.eu/epale/pl/user/register

oraz do korzystania z jej zasobów i funkcjonalności, oczywiście całkowicie bezpłatnie. Zachęcamy również do publikowania na platformie informacji o wydarzeniach, do dzielenia się zasobami oraz do komentowania treści publikowanych na EPALE.

Z przyjemnością informujemy również, że na Facebooku utworzony został polskojęzyczny profil „EPALE Polska – uczenie się dorosłych” https://www.facebook.com/epalepolska. Na profilu pojawiają się regularnie aktualne informacje dotyczące platformy EPALE oraz tematyki uczenia się dorosłych w Polsce i w Europie.

W razie pytań i sugestii dotyczących funkcjonowania platformy zapraszamy do kontaktu z Krajowym Biurem EPALE w Polsce (tel. 22 46 31 063, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)