TheGrue.org

e-meryt

e-meryt – program szkoleń skierowany do ludzi przeżywających drugą młodość w Jesieni Życia.

Kim jest "Emeryt"? W definicjach pojawiających się na stronach internetowych przeważa następująca definicja: 

"osoba, która przepracowała ustawowo wymaganą liczbę lat i osiągnąwszy wymagany wiek, przestała pracować i otrzymuje emeryturę"

Jest to baaardzo skromna definicja nieoddająca prawdziwej definicji Emeryta. Wbrew ogólnie panującym stereotypom emeryci to bardzo aktywne osoby i nie chodzi tu o aktywność w kolejce do lekarza czy autobusie. Współcześni emeryci to zazwyczaj osoby uczestniczące w życiu, udzielające się społecznie, chodzące na zajęcia Akademii Trzeciego Wieku...

Dotychczas prowadzone przez nas zajęcia (chociażby w ramach Centrum Seniora) potwierdzają wysoką chęć poznawania nowych technologii przez seniorów. Takie narzędzia jak telefon komówkowy, tablet czy laptop stają się "codziennymi" narzędziami. Chęć samorealizacji jest widoczna na każdych zajęciach. Seniorzy potrafią zaskoczyć szybkością opanowywania umiejętności posługiwania się nowymi technologiami. Chęć utrzymywania kontaktu z rodziną za granicą, dokumentowania wyjazdów wakacyjnych, rozwijania swoich zamiłowań do pielęgnacji ogródka, jest przenoszona w sferę Internetu. 

W związku z powyższym zachęcamy wszystkich seniorów i ich dzieci/wnuki do zapisania się na szkolenie dedykowane specjalnie dla seniorów. Bycie seniorem oznacza odpowiedni moment na zadbanie o własne zainteresowania. Zajęcia z obsługi Internetu i komputera to znakomita okazja do wyjścia z domu, zawarcie nowych znajomości oraz spędzenie z nimi przyjemnych chwil w trakcie rozwijania nowych umiejętności.

 

Ramowy program obejmuje następujące zagadnienia*:

 1. Człowieku, o czym ty do mnie mówisz – czyli podstawowe pojęcia używane w pracy z komputerem.

 2. Oswajanie myszki – czyli opanowuję podstawy pracy z komputerem.

 3. Widzę i słyszę – czyli dostosowałem ustawienia komputera do własnych potrzeb.

 4. Coś nacisnąłem/ęłam i to się zrobiło – czyli potrafię zdiagnozować problemy w pracy z komputerem.

 5. Ja sam, ja sama – samodzielne używam programów dostępnych w systemie Windows.

 6. Już nie potrzebuję twojej pomocy, potrafię sam(a) ją znaleźć – czyli potrafię skorzystać z pomocy dostępnej w programach.

 7. Piszę, czytam, drukuję – czyli oswoiłem edytor tekstu Word.

 8. Liczę, rachuję, kalkuluję – czyli wykorzystuję komputer do tworzenia obliczeń w arkuszu kalkulacyjnym.

 9. Czytam e-książkę – czyli już potrafię posługiwać się pedeefem.

 10. Choć, pokażę ci zdjęcia z naszej ostatniej wycieczki – czyli obejrzyj ze mną zdjęcia na ekranie.

 11. Pogadajmy sobie – czyli wchodzę na Skype i dzwonię przez Internet.

 12. Świat na wyciągnięcie myszki – czyli korzystam ze światowych zasobów Internetu.

 13. Mailuję – czyli nie jest mi straszne wysyłanie wiadomości.

 14. Dołącz do grona moich znajomych – czyli mam swój profil na portalu społecznościowym i odnajduję znajomych.

 15. Wnuki – przez zabawę do nauki – czyli pożytecznie wykorzystuję komputer podczas zabawy z milusińskimi.

 16. I wiem, co jeszcze zrobię – czyli mam pomysły, jak korzystać z komputera.

* Program jest dopasowywany każdorazowo do poziomu grupy. Po sprawdzeniu wiedzy i umiejętności uczestnicy kwalifikowani są do grupy z osobami na porównywalnym poziomie i z nimi ustalany jest program zajęć.

 

Jeśli jesteś emerytem i udało Ci się dotrzeć do nas, to jesteś na najlepszej drodze, aby w miłej atmosferze, z rówieśnikami, uczestniczyć w zajęciach uczących obsługi komputera, programów i Internetu.

Jeśli jesteś synem, córką, wnuczkiem lub wnuczką i chcesz, aby Twoi rodzice lub dziadkowie odkryli w sobie nowe umiejętności i pasje, daj im poczucie spełnienia, szansę na wyjście z czterech ścian mieszkania i spędzenie miłych chwil z nowo poznanymi rówieśnikami, zapisując ich na nasze szkolenie.

Każdej z zapisanych osób proponujemy bezpłatne sprawdzenie poziomu umiejętności i zakwalifikowanie do grupy o odpowiednim poziomie zaawansowania oraz możliwość uczestnictwa w pierwszych zajęciach z gwarancją zadowolenia**.

** Jeśli po pierwszych zajęciach stwierdzisz, że nie spełniają one Twoich potrzeb, zwracamy całą wpłaconą kwotę.

 

Ilość godzin: 50 (w zależności od intensywności, zajęcia mogą trwać od 1 do 3 miesięcy).

Cena: Sprawdź aktualną cenę 

Zajęcia odbywają się z częstotliwością i w godzinach dogodnych uczestnikom zajęć (ustalane indywidualnie z każdą grupą).

 

Zapisy i więcej informacji: ul. Krakowska 5 lok. 201 , tel. (85) 744 00 64 , 503 33 72 42, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.