TheGrue.org

Krawcowa

 

Szkolenie dla osób, które chcą poznać tajniki kroju i szwu od podstaw. Dzięki zajęciom nauczysz się samodzielnego wykrawania bluzek, spodni czy też fartuchów.

szycie

Czas trwania szkolenia: 50 godz.

Cena: Sprawdź aktualną cenę

Planowany termin rozpoczęcia: sprawdź w terminarzu

Godziny zajęć do ustalenia z uczestnikami.

 

Program szkolenia:

1. Szablony i przymiary:

poznanie kształtów szablonów poszczególnych elementów odzieży (spodni, spódnicy, bluzki), zapoznanie się z punktownikami szablonów, zastosowanie przymiarów i ich samodzielne wykonanie, przegląd żurnali i kopiowanie form wraz z ich omówieniem.

2. Maszyny szwalnicze:

podział stanowisk roboczych w szwalni, obsługa stębnówki jednoigłowej (przemysłowej), obsługa owerloku 5 i 3 nitkowego (przemysłowego), obsługa owerloku 4 nitkowego domowego, obsługa renderki domowej, obsługa stębnówki domowej typ zyg-zak, sprawdzenie umiejętności obsługi wszystkich maszyn, omówienie innych, podstawowych maszyn wykorzystywanych w szwalniach.

3. Rodzaje szwów łączeniowych i ich zastosowanie:

szew rozprasowany zewnętrzny, szew rozprasowany obrzucany, szew jednostronny zaprasowany, szew jednostronny obrzucony, szew prawo-lewo tzw. "francuski", szew płaski bieliźniany, szycie zszywek, obręb, lamowanie linii prostych i łuków, wszywanie zamków (kryty, spiralny, metalowy).

4. Procesy i metody pomocnicze i wykończeniowe wyrobu odzieżowego:

zapoznanie się z żelazkiem parowym z odsysaniem, wszywanie guzików, dzierganie dziurek (bieliźnianych i z krążkiem), podkładanie dołów, prasowanie i odparowywanie wyrobu gotowego, metkowanie, pakowanie.

5. Krojenie i szycie spódnicy podstawowej z rozporkiem krytym na podszewce:

krojenie tkaniny zasadniczej, podszewki, podklejenie elementów, obrzucenie elementów, zszycie zaszywek przodu i tyłu według oznaczeń, podprasowanie, zszycie środka, tyłu i zaprasowanie rozporka, wszycie zamka krytego, zszycie boków i podprasowanie, zszycie i obrzucenie podszewki, podłożenie poszewki, doszycie podszewki zamka, wszycie paska z jednoczesnym wstawieniem wszywek produkcyjnych i wieszaków, uprasowanie z zaprasowaniem dołu spódnicy, zrobienie dziurki, wszycie guzika, podłożenie dołu spódnicy.

6. Krojenie i szycie spodni podstawowych:

krojenie elementów, klejenie, obrzucenie elementów, zaprasowanie kantów, rozporka i paska, zszycie zaszewek przodu i tyłu, zszycie przodu i wszycie zamka spiralnego, zszycie boków i szwów krocznych, rozprasowanie, uszycie szlufek i uprasowanie, zszycie szwu siedzeniowego, doszycie szlufek, wszywek i taśmy wieszakowej, wszycie paska, nastębnowanie szlufek na pasek, wydzierganie dziurki, wszycie guzika, uprasowanie całości i zaprasowanie dołów nogawek, poszycie dołów nogawek.

7. Szycie bluzki damskiej podstawowej, koszulowej:

krojenie tkaniny i dodatków, klejenie elementów, zszycie zaszewek piersiowych, barkowych i przeprasowanie, uszycie i nastębnowanie kieszeni, zszycie ramion i boków oraz obrzucenie, uszycie kołnierza i uprasowanie, uszycie krawędzi zapięcia bluzki, wszycie kołnierza, oblamowanie rozporków w rękawach, zszycie rękawów i obrzucenie, doszycie mankietów, wszycie rękawów, podłożenie dołu bluzki, prasowanie, znaczenie i wydzierganie dziurek (zyg-zag), znaczenie i wszycie guzików.

8. Szycie fartucha z karczkiem.

 

Tematy uzupełniające (w przypadku omówienia zagadnień w szybszym czasie niż zakładano):

1. Szycie podszewek na poduszki:

krojenie, szycie owerlokiem i stępnówką, prasowanie, wykończenie w przypadku dziurek i guzików.

2. Zwiedzanie zakładu zwartego (produkcyjnego):

wycieczka do firmy odzieżowej produkującej kolekcję własną i zlecenia, zapoznanie się z podziałem stanowisk roboczych i maszynami specjalistycznymi.

 

Prowadząca: projektant-technolog z trzydziestoletnim doświadczeniem na wszystkich szczeblach produkcji odzieży. Szkoleniowiec nowych kadr pracowniczych w branży odzieżowej z wieloletnim stażem. Od trzech lat posiada własny punkt usługowy wyposażony w profesjonalny sprzęt.

 

Zapisz się przez formularz

Formularz zgłoszenia na szkolenie

lub zadzwoń:

(85)744-00-64

lub odwiedź nas:

ul. Św. Rocha 5 lok. 202, 15-879 Białystok ("Zielona Kamienica")