TheGrue.org

Upcyclingowe warsztaty artystyczne - wyplatanie z papieru

 

Co to jest recycling uczą już dzieci w przedszkolu. W większości domów w Polsce sami segregujemy śmieci. Czy jednak zastanawialiście się nad fenomenem drugiego życia "śmieci"?

Poznajcie zatem upcycling.

IMG 4240 600x450

 

Jak podaje Wikipedia - Upcycling to forma przetwarzania wtórnego odpadów, w wyniku którego powstają produkty o wartości wyższej niż przetwarzane surowce. Proces ten pozwala zmniejszyć zarówno ilość odpadów, jak i ilość materiałów wykorzystywanych w produkcji pierwotnej.

 

My dziś mamy przyjemność zaprosić Was na

Upcyclingowe warsztaty artystyczne - wyplatanie z papieru.

Warsztaty skierowane są do osób chcących spędzić kreatywnie czas zdobywając przy okazji praktyczne umiejętności w wykorzystaniu odpadów - w tym przypadku makulatury. Efektem będą przedmioty użytkowe. Tematem zajęć będzie wykonanie ozdób świątecznych.

Program warsztatów:

Dzień 1 (5h)

Poznanie podstaw techniki wyplatania z papieru: dobór oraz przygotowanie papieru, podstawy wyplatania, barwienie i utrwalanie gotowych form.
Uczestnicy poznają splot spiralny wykorzystywany głównie do wykonywania ozdób z papieru i wykonają wieniec świąteczny oraz choinkę.

Dzień 2 (5h)

Wykonanie drobnych ozdób świątecznych dla utrwalenia umiejętności wykorzystania splotu spiralnego.
Dodatkowo uczestnicy poznają modułową technikę kołową i wykonają ażurowe podkładki pod naczynia.

 

Prowadząca - PleciaQ - Katarzyna Magdziak

KML

Freelancer, rękodzielnik, instruktor warsztatów artystycznych dla dorosłych, instruktor warsztatów dla niepełnosprawnych, instruktor zajęć plastycznych dla dzieci i młodzieży, animator. Od kilu lat zajmuje się sztuką kreatywnego recyclingu (upcyclingu). Działa zarówno w kraju jak i za granicą. Na swoim koncie ma instalacje streetartowe: druga edycja festiwalu Folk on the Street (2013) oraz druga edycja Festiwalu Światła i Sztuki Ulicy Lumo Bjalistoko (2015). Wyróżniona w konkursie programu TVN UWAGA! "ReKonstrukcje. Drugie życie śmieci". Tegoroczna laureatka międzynarodowego konkursu plecionkarskiego podczas III Światowego Festiwalu Wikliny i Plecionkarstwa w Nowym Tomyślu.

 

 

Czas trwania warsztatów: 10 godzin zegarowych

Koszt warsztatów: Sprawdź aktualną cenę

Termin warsztatów: 5-6.12.2015 r.

 

Zapisy poprzez formularz Formularz zgłoszenia na szkolenie

Więcej informacji uzyskacie dzwoniąc pod numer (85) 744-00-64 lub pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.